Не надали відповідь на запит податкової? Чекайте штрафів!
Пунктом 73.3 статті 73 Податкового кодексу України закріплено право контролюючих органів на звернення до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації. Разом з тим, Податковим кодексом України визначено перелік підстав, за наявності хоча б однієї з яких у контролюючого органу виникає таке право.
Крім цього, праву податкової на звернення із запитом кореспондує обов'язок дотримуватися вимог щодо його змісту. Недотримання податковою вимог щодо змісту запиту є підставою для звільнення платника податків від обов'язку надання відповіді на такий.
Який же алгоритм дій при отриманні платником податків запиту від податкової?
І першим неправильним кроком може стати надання на запит контролюючого органу всього, що вони хочуть, без попереднього правового аналізу такого запиту або взагалі ненадання відповіді на такий запит.
Для того, щоб не боротися потім із наслідками проблеми, її слід вчасно попередити.
Податкова у своєму запиті має бути максимально конкретною. На загальні і розмиті запити потрібно надавати уточнюючі відповіді.
Для відповіді на запит у вас є 15 робочих днів. За ненадання відповіді або надання не в повному обсязі передбачено штраф у розмірі 7100 грн або 35500 грн (залежно від підстав запиту).
Крім цього, надавати потрібно лише ті документи, які стосуються запиту податкової, оскільки будь-яка інформація, яку ви надасте, може стати підставою для проведення податковою позапланової документальної перевірки, за результатами якої можуть бути виявлені порушення з вашого боку та накладено чималий штраф.
Для того, аби не настання небажаних наслідків та не отримати штраф, ще на етапі отримання запиту рекомендуємо вам звернутися до спеціалістів за допомогою.
Пам'ятайте, що податкова із запитами може звернутися до будь-кого, але мораторій на проведення документальних перевірок діє лише для фізичних осіб-підприємців, які належать до 1 та 2 груп платників єдиного податку в Україні.